El. MŚ 2018: Brazylia zremisowała z Urugwajem

Reprezentacja Brazylii zremisowała przed własną publicznością z Urugwajem 2:2 (2:1) w meczu eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej.

Kibice zgromadzeni na Arena Pernambuco na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna 60 sekund. Na listę strzelców wpisał się wówczas Douglas Costa, który wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Williana. W. 26 minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Renato Augusto. Chwilę później kontaktowego gola dla gości zdobył Edinson Cavani.

Zalediwe trzy minuty po zmianie stron do wyrównania doprowadził Luis Suarez. Napastnik FC Barcelony otrzymał podanie od Alvaro Pereiry i pokonał Alissona uderzeniem po długim słupku.

Urugwaj zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Oscara Tabareza mają na swoim koncie dziesięć punktów, z kolei Brazylia zdobyła do tej pory dwa „oczka” mniej i znajduje się na trzeciej pozycji.