Eliminacje LE: Lechia odpadła po dogrywce, gol Wilczka dla Broendby

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Broendby IF 1:4 (0:1) po dogrywce w rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy i odpadła z europejskich pucharów. Jedną z bramek dla duńskiego zespołu zdobył Kamil Wilczek.

Gospodarze straty z pierwszego meczu odrobili już po kwadransie gry. Były obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri wyskoczył najwyżej w polu karnym i trafił po strzale głową.

Na początku drugiej połowy wicemistrzowie Dani wygrywali już 2:0. Grający od początku meczu Kamil Wilczek pewnym uderzeniem z pola karnego pokonał Dusana Kuciaka.

Gdańszczanie w kolejnych minutach walczyli, by przedłużyć swój udział w europejskich pucharach i swój cel osiągnęli. Flavio Paixao wykorzystał podanie Sławomira Peszki, zdobywając pierwszą bramkę dla gości.

Broendby prowadziło 2:1 i tak wynik utrzymał się już do końca podstawowego czasu gry. Zatem o awansie musiała zdecydować dogrywka.

Dodatkowy czas gry lepiej wykorzystali gospodarze. W 93. minucie Kevin Mensah dośrodkował z prawej strony, a Jesper Lindstrom uprzedził defensorów Lechii i wpakował futbolówkę do siatki na wślizgu.

Rezerwowy pomocnik przypieczętował awans Broendby w 118. minucie, wykańczając kontratak w sytuacji sam na sam.

Duński zespół w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy będzie rywalizować z portugalską Bragą.