Eliminacje LE: Lechia z bramką przewagi przed rewanżem w Danii

sports news

Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Broendby IF 2:1 (1:0) w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Gole dla gospodarzy strzelali Flavio Paixao i Patryk Lipski. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Kamil Wilczek.

W pierwszej połowie gdańszczanie byli lepszym zespołem, potrafili zdominować rywali i do pełni szczęścia brakowało tylko lepszej skuteczności.

Gospodarze strzelili jednego gola. W 26. minucie Flavio Paixao pewnie wykorzystał rzut karny. Zawodnicy Lechii w kilku innych akcjach potrafili ograć defensywę rywali, ale mieli problem, by oddać celny strzał.

Po przerwie podopieczni Piotra Stokowca nie zmienili swojego stylu gry. Dalej grali ofensywnie, ale to Broendby doprowadziło do remisu. W 59. minucie Simon Hedlund wykorzystał sytuację sam na sam.

Gdańszczanie odpowiedzieli bardzo szybko, bo cztery minuty później Karol Fila dośrodkował z prawej strony w pole karne wprost na głowę Patryka Lipskiego, który trafił na 2:1.

Piłkarze Lechii szukali gola numer trzy, chcąc zapewnić sobie jak największą przed drugim meczem. Żadnej okazji już jednak nie wykorzystali. Swoje szanse mieli też wicemistrzowie Danii, w poprzeczkę trafił m.in. Paulus Arajuuri, były obrońca Lecha Poznań.

Ostatecznie spotkanie w Gdańsku zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1 i to oni są lepszej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany 1 sierpnia. Zwycięzca dwumeczu zagra w 3. rundzie z portugalską Bragą.

W barwach Broendby 90 minut rozegrał Kamil Wilczek. Polski napastnik miał bramkowe okazje, ale nie pokonał Dusana Kuciaka.

* * * * * *
Lechia Gdańsk – Broendby IF 2:1 (1:0)
Bramki: Paixao 26-karny, Lipski 63 – Hedlund 59.

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Lukasik – Haraslin (79. Peszko), Lipski (83. Makowski), Udovicić – Paixao (73. Sobiech).

Broendby IF: Schwabe – Mensah (71. Gammelby), Arajuuri, Hermannsson, Jung – Kaiser, Radosević, Christensen – Hedlund, Wilczek, Tibbling (75. Fisker).

Żółte kartki: Mladenović, Makowski (Lechia).

Sędzia: John Beaton (Szkocja).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.