Eliminacje LM: Cenny remis Piasta w Borysowie

BATE Borysów zremisowało na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1 (0:1) w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany 17 lipca na boisku mistrza Polski.

Początek spotkania był spokojny, oba zespoły grały przede wszystkim w środku pola. Częściej przy piłce byli gliwiczanie, którzy w 15. minucie mieli swoją pierwszą szansę. Po rzucie rożnym nieczysto głową w piłkę trafił jednak Jakub Czerwiński.

Celny strzał oddał natomiast Patryk Dziczek, który zmusił do interwencji Antona Chichkana po uderzeniu z dystansu.

Gospodarze mieli problemy z grą w ataku, skutecznie przeszkadzali im zawodnicy Piasta. W 33. minucie Białorusini zaskoczyli jednak defensywę mistrza Polska. Igor Stasiewicz oddał strzał z pola karnego, ale został zablokowany przez Jakuba Czerwińskiego.

Gliwiczanie odpowiedzieli skutecznie w 36. minucie. Z lewej strony w pole karne zbiegł Joel Valencia, wycofał do Jorge Felixa, którego uderzenie odbił Chichkan, ale przy dobitce głową Piotra Parzyszka nie zdołał już interweniować.

Gospodarze próbowali jeszcze przed przerwą wyrównać, ale bezskutecznie. Do szatni zeszli bez celnego strzału na bramkę Frantika Placha.

Słowacki golkiper z pierwszym celnym uderzeniem zmierzył się po godzinie gry, ale nie miał problemów by złapać piłkę.

W 64. minucie Plach nie mógł już nic zrobić. Prawą stroną ruszył Stasiewicz, podał w pole karne do Stanislava Draguna, który doprowadził do wyrównania.

Strzelec gola w końcówce zobaczył jeszcze drugą żółtą kartkę. To już jednak nie miało wpływu przebieg spotkania, które zakończyło się remisem 1:1.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Gliwicach 17 lipca. Zwycięzca dwumeczu w II rundzie eliminacji zagra ze zwycięzcą z pary Linfield FC (Irlandia Północna) – Rosenborg BK (Norwegia).