Eric Dier przedłużył kontrakt z Tottenhamem Hotspur

21-letni angielski obrońca Eric Dier podpisał w środę nowy kontrakt z Tottenhamem Hotspur, który zwiąże go z klubem z White Hart Lane do końca czerwca 2020 roku – donosi „Sky Sports”.

Wychowanek Sportingu Lizbona bardzo szybko zapracował sobie na nową umowę, która prawdopodobnie oznacza dla niego sporą podwyżkę tygodniowego wynagrodzenia. Młody stoper trafił bowiem do ekipy Kogutów w lecie ubiegłego roku.

– Jeżeli popatrzymy na ośrodek treningowy, młody skład oraz nowy stadion, który jest w planach to wyłoni nam się obraz klubu zmierzającego w dobrym kierunku. Jak wszyscy będziemy trzymać się razem to może przerodzić się to w coś naprawdę wielkiego – stwierdził Eric Dier.

– Jestem zadowolony z każdej minuty jaką spędziłem na boisku w poprzednim sezonie, który był moim pierwszym na Wyspach. Teraz podpisałem kontrakt na kolejne pięć lat, jestem szczęśliwy i z optymizmem patrzę w przyszłość – dodał.

W poprzednim sezonie Barclays Premier League Anglik rozegrał 28 meczów, w których strzelił dwie bramki. Do swojego dorobku statystycznego dorzucił on dodatkowo dwie asysty. Ponadto urodzony w Cheltenham zawodnik wystąpił między innymi w czterech meczach w ramach Ligi Europy.

Eric Dier bardzo dobrze wszedł również w obecnie trwającą kampanię. Wszystkie mecze młodzieżowy reprezentant Anglii rozpoczynał w wyjściowym składzie, w tym trzy razy na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Podcast #kasujemy

Reklama