Giuseppe Marotta: Juan Cuadrado chce zostać w Juventusie

Dyrektor generalny Juventusu, Giuseppe Marotta potwierdził doniesienia włoskich mediów, które informowały, iż wypożyczony z Chelsea FC Juan Cuadrado chce na dłużej zostać w Turynie.

Kolumbijski skrzydłowy trafił do Starej Damy podczas tegorocznego letniego okienka transferowego na zasadzie dwunastomiesięcznego wypożyczenia. Warto zaznaczyć, iż w porozumieniu pomiędzy stronami nie została zawarta klauzula definitywnego wykupu.

– Nie mamy prawa wykupu Juana Cuadrado z londyńskiej Chelsea – powiedział Giuseppe Marotta, cytowany przez „Football Italia”. – On jednak wyraził wielką radość z możliwości reprezentowania barw Juventusu i przyznał, iż chciałby kontynuować swoją przygodę z klubem – kontynuował.

– Negocjacje z angielskim zespołem rozpoczniemy w odpowiednim czasie. Prawdopodobne jest również to, iż wszystkie szczegóły załatwimy bardzo szybko – dodał 58-letni Włoch.

W bieżącym sezonie ligowym Juana Cuadrado rozegrał we włoskiej ekstraklasie siedem meczów. Zanotował w nich dwie asysty. Warto zaznaczyć, iż w czterech spotkaniach na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut.