Hiddink: Nie mieliśmy wystarczającej siły, by pokonać Man United

– Nie mieliśmy wystarczającej siły, aby pokonać Manchester United. Wszyscy chyba wiedzą, że z z powodu zawieszeń i kontuzji mamy spore problemy w formacji ofensywnej. Właśnie dlatego mogę być zadowolony z tego punktu – mówił po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec Chelsea FC, Guus Hiddink. The Blues bezbramkowo zremisowali z Czerwonymi Diabłami w poniedziałkowym meczu 19. kolejki Premier League.

Tymczasowy opiekun ekipy ze Stamford Bridge został zapytany przez dziennikarzy o analizę tego spotkania. – Hazard już wcześniej występował na podobnej pozycji, jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, więc jest w stanie grac jako wysunięty gracz ofensywy. Jestem zadowolony, bo ostatecznie stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji w drugiej połowie meczu. United mocno nas cisnęli, choć ostatecznie nie mieli wielu sytuacji podbramkowych.

– Najlepsze szanse na zmianę wyniku mieli bramkarze: De Gea i Courtois. Nie sięgnęliśmy po wygraną, ale musimy w ocenie wciąć pod uwagę sytuację, w jakiej się znaleźliśmy – zauważył przytomnie Holender.

Chelsea nie przegrała od trzech ligowych spotkań i aktualnie zajmuje 14 miejsce w tabeli.