Jakub Szmatuła: Będziemy walczyć do końca


– Pokazaliśmy, że trzeba się z nami liczyć i utwierdziliśmy kibiców, że będziemy walczyć do końca. Jednakże musimy mieć chłodne głowy przede wszystkim – przyznał w swoim ostatnim wywiadzie piłkarz Piasta Gliwice, Jakub Szmatuła.

Piastunki wygrały przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 3:0 w ramach 33. kolejki Ekstraklasy. Bramki w tym spotkaniu dla podopiecznych Radoslava Latala strzelali odpowiednio Uros Korun, Mateusz Mak oraz Josip Barisić.

– Chwała chłopakom, że zdobyli trzy bramki. Po tym poznaje się klasowy zespół, że jest w stanie przetrwać trudne momenty i wygrać. Lechia też miała swoje szanse, ale my byliśmy po prostu lepsi. Wygraliśmy pewnie, ale musimy iść dalej. Ten mecz to już przeszłość – stwierdził zawodnik Niebiesko-Czerwonych, cytowany przez „piast-gliwice.eu”.

– Gdyby Lechia wyrównała, to mogłoby się różnie skończyć. Ale wyszliśmy z tego obronną ręką, a potem chłopaki już dopełnili dzieła. Chwała im za to. Cieszymy się, że wygraliśmy i zagraliśmy na zero z tyłu – kontynuował.

– Pokazaliśmy, że trzeba się z nami liczyć i utwierdziliśmy kibiców, że będziemy walczyć do końca. Jednakże musimy mieć chłodne głowy przede wszystkim. Mamy tydzień do meczu z Pogonią. Z całą pewnością trener wraz ze sztabem zadbają o to, żeby nas dobrze do niego przygotować – dodał.