Joe Allen: Pomysły taktyczne Kloppa robią wrażenie

Walijski pomocnik Liverpoolu, Joe Allen zaznaczył w swoim ostatnim wywiadzie, iż wszyscy zawodnicy The Reds są pod sporym wrażeniem pomysłów taktycznych, jakie w ekipie z czerwonej części Merseyside chce wdrożyć Juergen Klopp.

W bieżącym sezonie we wszystkich możliwych rozgrywkach 25-latek, który na Anfield przeniósł się latem 2012 roku, rozegrał siedem meczów, w tym dwa od pierwszej do ostatniej minuty. Nie strzelił w nich ani jednego gola, nie zanotował też żadnej asysty.

– Jestem w stu procentach przekonany, iż moje postrzeganie futbolu jest zbliżone do tego Juergena Kloppa. Mam zamiar od teraz ciężko trenować, tak aby w niedalekiej przyszłości stać się kluczową postacią Liverpoolu – powiedział Joe Allen, cytowany przez „Liverpool Echo”.

– Wszyscy w klubie mamy teraz czystą kartę u menadżera. Każdy w tym momencie ma wręcz wyborną okazję do tego, aby zaimponować nowemu szkoleniowcowi – kontynuował były pomocnik walijskiej Swansea City.

– Juergen Klopp przekazał nam w ostatnim czasie wiele wskazówek i instrukcji, które w końcowym rozrachunku mają pomóc drużynie zmienić styl. Już teraz można dostrzec pozytywne zmiany. Nie da się ukryć, iż wszyscy zawodnicy są pod sporym wrażeniem pomysłów Niemca – zaznaczył.

– Na chwilę obecną jesteśmy w ścisłej czołówce Premier League i nadal rywalizujemy w trzech pucharach. Wydaje mi się, iż jesteśmy na najlepszej drodze, aby osiągnąć coś w tym sezonie – dodał reprezentant Walii.