Jose Fonte: Southampton nie może więcej sprzedawać


Kapitan Southampton, Jose Fonte ma nadzieję, że żaden zawodnik nie odejdzie już z jego drużyny przed zamknięciem obecnego okienka transferowego. Portugalczyk ujawnił, że razem z kolegami poprosił Victora Wanyamę o pozostanie na St Mary’s Stadium.

Zainteresowanie Wanyamą okazał Tottenham Hotspur, ale prośba zawodnika o zgodę na transfer została kategorycznie odrzucona. Kenijczyk chętnie podjąłby ponowną współpracę z trenerem „Kogutów” Mauricio Pochettino, który w 2013 roku sprowadził go do jego obecnego klubu.

– Najważniejsze, aby nikt więcej nie odszedł z zespołu. Okienko zamyka się we wtorek i liczymy na to, że żaden zawodnik nas nie opuści. Możliwe jest jednak, że sprowadzimy kogoś dodatkowego, ale musimy poczekać i zobaczyć czy się to uda – powiedział Jose Fonte, cytowany przez „Sky Sports”.

– Wszyscy rozmawialiśmy z Wanyamą. Próbowaliśmy mu wyjaśnić dlaczego powinien zostać w drużynie i teraz decyzja należy do niego oraz klubu. Mam jednak nadzieję, że nadal będzie częścią naszego zespołu – dodał.

Tego lata ekipę „Świętych” opuściło już kilku zawodników. Morgan Schneiderlin dołączył do Manchesteru United, Nathaniel Clyne trafił na Anfield, a Artur Boruc przeszedł do AFC Bournemouth na zasadzie wolnego transferu. Wypożyczony został również Sam Gallagher, który przez rok będzie występował w MK Dons.