Jose Mourinho: Połowa sezonu to dobry moment, aby ocenić dyspozycję zespołu

Menedżer Chelsea FC, Jose Mourinho uważa, że prowadzony przez niego zespół wkrótce zacznie osiągać lepsze wyniki, tak więc dopiero na półmetku sezonu będzie możliwa ocena jego rzeczywistej formy.

W dziewięciu kolejkach Barclays Premier League mistrzowie Anglii wygrali zaledwie trzy spotkania, przez co zajmują 12. pozycję w tabeli. W sobotę o godz. 16:00 zmierzą się na wyjeździe z West Hamem United.

– Każdy moment mówi coś o kondycji drużyny, jednak myślę, że dopiero pod koniec grudnia będzie możliwe uzyskanie lepszego obrazu – powiedział 52-letni Portugalczyk, cytowany przez „FourFourTwo”.

– Wtedy wszyscy będą mieli za sobą 19 ligowych meczów. Połowa sezonu to dobry moment, aby spojrzeć na tabelę i ocenić dyspozycję zespołu – kontynuował były opiekun madryckiego Realu.

– W tej chwili „Młoty” znajdują się na czwartym miejscu. Nikt nie dał im tego w prezencie, sami wywalczyli tę pozycję. Kiedy spojrzy się na ich lokatę, a później na naszą, łatwo wyciągnąć wnioski dotyczące najbliższego spotkania – podsumował.