Katanec: Jestem rozczarowany brakiem skuteczności

Reprezentacja Słowenii w pierwszym meczu baraży o awans do Euro 2016 przegrała na wyjeździe 0:2 z Ukrainą. Trener gości, Srecko Katanec powiedział po spotkaniu, że jest rozczarowany tym, że jego piłkarze nie potrafili wykorzystać sytuacji bramkowych.

– Chcę pogratulować Ukrainie zwycięstwa w pierwszym meczu. Nasi rywale strzelili dwa gole i są w korzystnej sytuacji przed rewanżem. Jestem rozczarowany tym, że nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji bramkowych, zwłaszcza jednej na początku meczu. Wciąż mamy szanse na zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy. Rozegramy mecz przed własną publicznością, więc wszystko jest możliwe – powiedział Katanec.

Pierwszego gola dla Ukrainy strzelił Andrij Jarmołenko w 23. minucie gry. Wynik na 2:0 ustalił dziewięć minut po zmianie stron Jewhen Sełezniow. Rewanż rozegrany zostanie we wtorek. Spotkanie odbędzie się w Mariborze.

Słowenia do tej pory tylko raz zakwalifikowała się do mistrzostw Europy. Występowała w nich w 2000 roku, ale nie przeszła fazy grupowej.