Ki Sung-Yueng na celowniku Arsene’a Wengera


26-letni koreański pomocnik Swansea City, Ki Sung-Yueng już podczas letniego okienka transferowego może przenieść się do londyńskiego Arenalu – donoszą reporterzy „Sky Sports”.

Według najświeższych informacji szkoleniowiec Kanonierów Arsene Wenger jest zafascynowany umiejętnościami reprezentanta Korei Południowej i widzi w nim kluczowy element swojego zespołu.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy ewentualne przenosiny na Emirates Stadium byłego gracza Sunderlandu, który ma za sobą także występy w szkockim Celticu, będą oznaczały roszady w dotychczasowej kadrze Arsenalu.

Spekuluje się, iż piłkarz Łabędzi jest w chwili obecnej priorytetem transferowym londyńskiego klubu, bowiem kwota odstępnego dotychczasowego numeru jeden, a więc Morgana Schneiderlina jest zbyt wysoka.

W bieżącym sezonie ligowym Ki Sung-Yueng rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach 34 spotkania. Strzelił w nich 8 bramek i zanotował jedną asystę. Co warte zaznaczenia sporą część rywalizacji w Premier League rozpoczynał on w wyjściowym składzie i na boisku przebywał przez pełne 90 minut.