Everton będzie chciał wypożyczyć Tyiasa Browninga

21-letni angielski obrońca Evertonu, Tyias Browning w przyszłym sezonie będzie prawdopodobnie występował w jednym z klubów Championship – informuje “Liverpool Echo”.

Szkoleniowiec The Toffees Roberto Martinez, który widzi w niezwykle utalentowanym stoperze spory talent i nie ukrywa, iż wiąże z nim spore nadzieje, według najnowszych informacji docierających do nas z Wysp Brytyjskich będzie chciał za wszelką cenę wypożyczyć wychowanka klubu do drugiej ligi, tak aby mógł on zebrać potrzebne doświadczenie w seniorskim futbolu.

Jak do tej pory w pierwszej drużynie Evertonu Tyias Browning rozegrał trzy spotkania. W tym dwa mecze w ramach Premier League przeciwko Liverpoolowi oraz Manchesterowi United. Były to jednak tylko epizodyczne występy.

Wstępne zainteresowanie 21-latkiem, który ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Synów Albionu, wyrażają menadżerowie takich klubów jak Brentford, Cardiff City oraz Bolton Wanderers. W gronie potencjalnych konkurentów dla powyższych drużyn wymienia się również Leeds United.