Kolejne wzmocnienie Hearts

24-letni hiszpański napastnik, Juanma Delgado od nowego sezonu będzie bronił barw Heart of Midlothian. Oficjalnie zakontraktowanie zawodnika potwierdził szkocki klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Był gracz greckiej Kalloni, który występował również w hiszpańskim Deportivo Alaves, trafi do ekipy Serc na zasadzie wolnego transferu. Z nowym pracodawcą związał się trzyletnim kontraktem.

– Cieszę się, że udało nam się go pozyskać. Będzie on dla nas sporym wzmocnieniem i realnie pomoże nam w osiągnięciu założonych celów – stwierdził menadżer Hearts, Robbie Neilson, cytowany przez „heartsfc.co.uk”.

– Juanma jest technicznym graczem, który świetnie gra w powietrzu. Dodatkowo ma świetny charakter, więc jestem zadowolony, że dołączył do naszego zespołu – dodał 35-letni Szkot.

Juanma Delgado jest trzecim zawodnikiem, który wzmocnił beniaminka szkockiej ekstraklasy przed zbliżającym się kampanią ligową. Wcześniej szeregi drużyny z Tynecastle Stadium zasilili Gavin Reilly oraz Błażej Augustyn.