Kornel Osyra: Pokazaliśmy nasz prawdziwy charakter i siłę zespołu


Piast Gliwice pokonał na własnym terenie Lechię Gdańsk 2:1 (1:1). 22-letni środkowy obrońca Piastunek, Kornel Osyra przyznał, iż kolejne zwycięstwo u siebie jest bardzo ważne w kontekście zbliżających się meczów na wyjeździe.

Niebiesko-czerwoni po dziewięciu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 21 punktów i są liderami Ekstraklasy. Warto zaznaczyć, iż jak do tej pory na własnym obiekcie podopieczni Radoslava Latala zgarnęli komplet „oczek”.

– Jestem zadowolony z kolejnego wygranego meczu. Tym bardziej, że do spotkania z Lechią przystępowaliśmy po wyjazdowej porażce w Szczecinie. Pokazaliśmy nasz prawdziwy charakter i siłę zespołu! – powiedział Kornel Osyra, cytowany przez oficjalną stronę internetową ekstraklasowego zespołu.

– Bramka, którą zdobyliśmy przed przerwą pomogła nam rozpocząć drugie czterdzieści pięć minut. W szatni poprawiliśmy ustawienie i gra wyglądała znacznie lepiej. Kolejne domowe zwycięstwo jest bardzo ważne w kontekście zbliżających się potyczek wyjazdowych – kontynuował.

– Mam nadzieję, że będziemy na nim „siedzieć” jak najdłużej. Teraz czas na Wrocław, oby również zwycięski – dodał były reprezentant polskich młodzieżówek, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Zagłębiu Lubin.