Krychowiak: Chcę zostać w Sevilli

Grzegorz Krychowiak w piątek przedłużył kontrakt z Sevillą. Polski pomocnik związał się z drużyną z Andaluzji umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2019 roku. Jak donosi „AS”, 25-letni piłkarz powiedział, że nie zamierza odchodzić z klubu.

– Jestem dumny, że mogłem przedłużyć kontrakt z Sevillą. Nie zastanawiałem się długo, gdy zaproponowano mi podpisanie nowej umowy. To dobra wiadomość dla mnie i dla klubu. Od pierwszego dnia w Sewilli czuję wsparcie kibiców. W zeszłym sezonie udało nam się zdobyć trofeum w Lidze Europy. Chcę zostać na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Nie zamierzam prowadzić negocjacji z żadnym innym klubem – powiedział Krychowiak.

Polak w bieżącym sezonie wystąpił we wszystkich meczach Sevilli w pełnym wymiarze czasowym. Ani razu nie wpisał się na listę strzelców.

Sevilla przegrała ostatnio dwa mecze z rzędu. W niedzielę zawodnicy Unaia Emery’ego zmierzą się u siebie z Realem Madryt.

– W meczu z Manchesterm City nie zagraliśmy na poziomie wymaganym w Lidze Mistrzów, ale trzeba pamiętać, że nasi rywale pokazali się z bardzo dobrej strony. W bieżącym sezonie potrafiliśmy pokonać Barcelonę, ale naszym problemem jest brak regularności. Nasza drużyna boryka się z wieloma kontuzjami, ale niedługo wrócimy do odpowiedniej dyspozycji. Real jest trudnym rywalem, ale jesteśmy w stanie go pokonać. Zawsze jestem optymistą – dodał środkowy pomocnik.

Sevilla zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli Primera Division. Ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.