LE: Awans Romy i Torino, grali Polacy

AS Roma z Łukaszem Skorupskim w bramce wywalczyła w czwartkowy wieczór awans do najlepszej szesnastki Ligi Europy, pokonując w rewanżowym starciu Feyenoord Rotterdam 2:1.

Mecz miał interesujący przebieg. Na prowadzenie wyszli goście, którzy u siebie niespodziewanie zremisowali 1:1 z holenderską drużyną. Gol Adema Ljajicia padł tuż przed przerwą.

W drugich 45 minutach najpierw czerwoną kartkę otrzymał Te Vrede, a spotkanie na jakiś czas zostało przerwane z powodu burd na trybunach. Tuż po wznowieniu gry trener gospodarzy, Fred Rutten wprowadził na murawę Manu. Ten już minutę później wyrównał stan rywalizacji, pokonując Skorupskiego.

Chwilę potem czerwoną kartkę poza boiskiem otrzymał za niesportowe zachowanie Mulder. 180 sekund po golu wyrównującym na prowadzenie znów wyszli goście, za sprawą trafienia z najbliższej odległości Gervinho. Skorupski przeciwko Feyenoordowi rozegrał całe spotkanie, a jego zespół po ostatnim gwizdku arbitra cieszył się z awansu.

Do następnej rundy awansowało też Torino, które ograło na wyjeździe 3:2 Athletic Bilbao. W pierwszym meczu w Turynie padł wynik 2:2. W rewanżu 90 minut rozegrał Kamil Glik. W pozostałych spotkaniach niespodzianek nie było. Awansowały dalej między innymi Everton, Napoli czy też VFL Wolfsburg.