Liga belgijska: Lierse bliżej utrzymania

SK Lierse pokonało 1:0 na wyjeździe AS Eupen w meczu grupy barażowej, której stawką jest gra w pierwszej lidze belgijskiej. Jedynego gola dla gości strzelił Anas Tahiri dwie minuty po przerwie. W drugim meczu Oud-Heverlee wygrało 1:0 na wyjeździe z Lommelem, po golu Yohana Brouckaert z rzutu karnego.

Były to mecze pierwszej serii gier w grupie barażowej. Znajdują się w niej cztery drużyny, które zagrają ze sobą po dwa mecze. Najlepszy zespół w przyszłym sezonie będzie występował w Jupiler League, a pozostałe trzy zagrają w drugiej lidze.

W następnej kolejce Lommel zmierzy się na wyjeździe z Lierse, a Oud-Heverlee zagra na własnym stadionie z Eupen. Lierse walczy o utrzymanie w Jupiler League. Pozostałe trzy kluby w bieżącym sezonie grały w drugiej klasie rozgrywkowej w Belgii.