Liga belgijska: Minimalne zwycięstwo Anderlechtu

RSC Anderlecht wygrał przed własną publicznością z Royal Charleroi SC 2:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Constant Vanden Stock Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 2. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Jeremy Perbet. Niespełna 60 sekund później do wyrównania doprowadził Amara Baby, który wbił piłkę do własnej siatki.

Po przerwie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Stefano Okaka, a asystował mu Idrissa Sylla.

Anderlecht zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Drużyna z Brukseli ma na swoim koncie 44 punkty, z kolei Charleroi zdobyło do tej pory 31 „oczek” i znajduje się na ósmej pozycji.