Liga belgijska: Wysoka wygrana KAA Gent

Standard Liege przegrał przed własną publicznością z KAA Gent 0:3 (0:0) w niedzielnym spotkaniu 23. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Stade Maurice Dufrasne na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 49. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Laurent Depoitre, któremu asystował Brecht Dejaegere. Chwilę później prowadzenie gości podwyższył Sven Kums.

Wynik rywalizacji ustalił Dejaegere, który w 70. minucie wykorzystał podanie Danijela Milicevicia i pokonał bramkarza gospodarzy.

KAA Gent zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Piłkarze „De Buffalos” mają na swoim koncie 49 punktów, z kolei Standard Liege zdobył do tej pory 31 „oczek” i znajduje się na siódmej pozycji.