Liga Europy: Borussia zagra w kolejnej rundzie

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie FK Qabala 4:0 w meczu czwartej kolejki fazy grupowej ligi Europy. Dzięki wygranej, piłkarze Thomasa Tuchela zapewnili sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Maro Reus i Pierre-Emerick Aubameyang. Po zmianie stron samobójcze trafienie zaliczył Sergei Zenjov, a wynik ustalił na 4:0 w 70. minucie gry, Henrik Mkhitaryan. Cały mecz w barwach niemieckiej drużyny rozegrał Łukasz Piszczek.

W drugim meczu w grupie C, FK Krasnodar wygrał u siebie 2:1 z PAOK-iem Saloniki. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Ari i Joazinho, który wykorzystał rzut karny. Honorową bramkę dla greckiego zespołu zdobył w doliczonym czasie gry, Robert Mak. Artur Jędrzejczyk znalazł się poza kadrą meczową Krasnodara.

Po czterech kolejkach fazy grupowej, na czele tabeli jest Borussia, która ma na swoim koncie dziesięć punktów. O trzy mniej zgromadził Krasnodar. Trzy „oczka” zdobył do tej pory PAOK, a jedno Qabala.