Liga Europy: Siedem goli na Anfield Road, awans Liverpoolu

Liverpool pokonał na własnym stadionie Borussię Dortmund 4:3 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy. Cały mecz w barwach niemieckiej drużyny rozegrał Łukasz Piszczek.

Pierwszy gol dla gości padł w piątej minucie gry. Po zespołowej akcji Borussii, strzał oddał Pierre-Emerick Aubameyang, a piłkę zdołał odbić na bok Simon Mignolet. Belgijski golkiper nie był jednak w stanie interweniować przy dobitce Henrikha Mkhitaryana. Drugą bramkę niemiecka drużyna zdobyła cztery minuty później. Po podaniu Marco Reusa sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Aubameyang. Gospodarze trzy minuty po przerwie odpowiedzieli bramką Divocka Origiego, ale dziewięć minut później trzecie trafienie dla Borussii zaliczył Reus.

Potem gole zdobywała już tylko drużyna „The Reds”. Na listę strzelców wpisali się Philippe Coutinho, który oddał mocny strzał sprzed pola karnego i Mamadou Sakho, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Strzałem głową z bliskiej odległości, Romana Weidenfellera pokonał Dejan Lovren.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się remisem 1:1, dlatego w następnej fazie Ligi Europy zagra Liverpool. Losowanie par półfinałowych przeprowadzone zostanie w piątek. Ceremonia odbędzie się w Nyonie.

Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną 28 kwietnia, a rewanże odbędą się 5 maja. Finał zaplanowano na 18 maja.

*****
Liverpool FC – Borussia Dortmund 4:3 (0:2)
Bramki: Origi 48, Coutinho 66, Sakho 78, Lovren 90+1 – Mkhitaryan 5, Aubameyang 9, Reus 57.
Pierwszy mecz: 1:1.
Awans: Liverpool.