Liga Europy: Villarreal i Szachtar bliżej półfinału

SC Braga przegrała przed własną publicznością z Szachtarem Donieck 1:2 (0:1) w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Braga na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 45. minuty. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Jarosław Rakicki. 26-latek znalazł się niepilnowany w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i oddał mocny strzał. Piłka po rykoszecie przeszła obok interweniującego Matheusa.

Prowadzenie gości podwyższył Facundo Ferreyra. Argentyńczyk wykorzystał dogranie Marlosa i z najbliższej odległości przerzucił piłkę nad bramkarzem gospodarzy. W końcówce rywalizacji kontaktowego gola dla miejscowych zdobył Wilson Eduardo, a asystował mu Baiano.

W innym ćwierćfinałowym spotkaniu Villarreal CF pokonało na własnym stadionie Spartę Praga. Dwie bramki dla hiszpańskiego klubu zdobył Cedric Bakambu. Jedyne trafienie dla czeskiego zespołu zaliczył natomiast Jakub Brabec.

Rewanżowe pojedynki zostaną rozegrane 14 kwietnia.