Liga Europy: Remis w Dortmundzie

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie zremisowała na własnym stadionie z Liverpoolem 1:1 w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy. Rewanż rozegrany zostanie 14 kwietnia.

Pierwszego gola zdobyli goście w 36. minucie gry. Divock Origi otrzymał podanie od Jamesa Milnera i oddał strzał, a piłka odbiła się od Piszczka i wpadła do bramki obok zaskoczonego Romana Weidenfellera.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania trzy minuty po przerwie. Henrik Mkhitaryan dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a golkipera rywali strzałem głową pokonał Mats Hummels.

W innym spotkaniu Athletic Bilbao przegrał u siebie 1:2 z Sevillą. Gola dla Basków zdobył Aritz Aduriz, a trafienia dla zespołu z Sewilli zaliczyli Thimothee Kolodziejczak i Vicente Iborra. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Grzegorz Krychowiak.