Liga hiszpańska: Pewna wygrana Sevilli, cały mecz Krychowiaka

Sevilla pokonała u siebie w ramach 33. kolejki Primera Division Rayo Vallecano 2:0 (2:0), dzięki czemu nadal jest jedyną ekipą w lidze, która nie zaznała smaku porażki w obecnych rozgrywkach na własnym stadionie.

Na prowadzenie gospodarze niedzielnej rywalizacji wyszli w 17. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Vincente Iborra. Hiszpan wykorzystał świetne dogranie z prawej strony boiska i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć spotkania Sevilla dobiła swojego rywala, który prezentował się bardzo przeciętnie. Tym razem z gola cieszył się Daniel Carrico. 26-letni Portugalczyk sprytnym strzałem głową pokonał Tono i w ostatecznym rozrachunku ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej Sevilla przesunęła się, kosztem Valencii, która swój mecz tej serii gier rozegra w poniedziałek, na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei goście przegrywając na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zanotowali swoją 18 porażkę w bieżącym sezonie.

W barwach gospodarzy od pierwszej do ostatniej minuty grał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak. Dla 25-latka był to 28 mecz w bieżącej kampanii ligowej.