Liga Sagres: Benfica zmniejszyła stratę do lidera

Benfica Lizbona pokonała na własnym stadionie CF Uniao Madeira 2:0 w meczu 24. kolejki ligi portugalskiej. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Jonas.

31-letni napastnik pokonał bramkarza rywali w 5. i 76. minucie gry. Obecnie ma on na swoim koncie 26 trafień w lidze i jest liderem klasyfikacji strzelców.

W innym poniedziałkowym spotkaniu, Sporting Lizbona zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Vitorią Guimaraes. Gospodarze od 74. minuty musieli grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Josue Sa.

Liderem Liga Sagres jest obecnie Sporting. Piłkarze Jorge Jesusa mają jeden punkt przewagi nad Benficą. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w następnej serii gier. Mecz odbędzie się 5 marca na Estadio Jose Alvalade.