Liga szkocka: Pewna wygrana Hamilton

Piłkarze Hamilton pokonali na własnym stadionie w ramach 34. kolejki ligi szkockiej Motherwell 2:0 (1:0) i umocnili się na pierwszym miejscu w grupie spadkowej.

Bohaterem starcia na New Douglas Park po stronie gospodarzy został Ali Crawford, który strzelił bramkę i zanotował asystę. Pierwszego gola w tym spotkaniu wypracował w 21. minucie Jasonowi Scotlandowi, natomiast tuż po rozpoczęciu drugiej połowy rywalizacji sam wpisał się na listę strzelców.

Dzięki wygranej gospodarze przerwali fatalną passę 13 meczów bez wygranej w lidze, która pozwoliła powiększyć przewagę nad drugim w grupie spadkowej Partick Thistle do ośmiu „oczek”. Z kolei goście zanotowali 21 porażkę w bieżącej kampanii ligowej, która znacznie oddaliła ich od bezpiecznego miejsca.