Liga Europy: Gol Milika i wysokie zwycięstwo SSC Napoli, Chelsea rozbiła Dynamo Kijów

SSC Napoli pokonało u siebie FC Salzburg 3:0 (2:0) w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień w Austrii.

Na Stadio San Paolo w podstawowym składzie „Błękitnych” wybiegli na murawę Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik.

Napastnik reprezentacji Polski po dziesięciu minutach gry otworzył wynik konfrontacji, wykorzystując sytuację sam na sam po świetnym zagraniu od Belga Driesa Mertensa. Osiem minut później podwyższył efektownym uderzeniem z woleja Hiszpan Fabian Ruiz.

Niespełna kwadrans po zmianie stron niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Francuz Jerome Junior Onguene i zespół z Kampanii powiększył jeszcze przewagę. Osiem minut później Zielińskiego zastąpił Gwinejczyk Amadou Diawara. Dziewięć minut przed końcem natomiast Milika zmienił Algierczyk Adam Ounas.

Solidną zaliczkę wypracowała sobie również Chelsea Londyn. „The Blues” rozbili przed własną publicznością Dynamo Kijów 3:0 (1:0). Na Stamford Bridge całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Tomasz Kędziora.

Pierwszego gola ekipie z Ukrainy strzelił Pedro. Hiszpan wykończył płaskim strzałem w polu karnym efektowne odegranie piętą Francuza Oliviera Giroud. Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył Willian, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Okazały sukces przypieczętował jeszcze w ostatniej minucie Callum Hudson-Odoi.