Liga Mistrzów: Awans RB Lipsk i Olympique Lyon, Benfica w Lidze Europy

Olympique Lyon zremisował u siebie z RB Lipsk 2:2 (0:2) w meczu 6. kolejki grupy G Ligi Mistrzów. W innym spotkaniu Benfica Lizbona pokonała Zenit St. Petersburg 3:0 (0:0).

Na Parc Olympique Lyonnais gospodarze walczyli o wyjście z grupy. Wszystko długo wskazywało na pożegnanie drużyny francuskiej z Ligą Mistrzów.

Piłkarze z Lipska byli już pewni gry w fazie pucharowej, ale nie zamierzali odpuszczać. W 9. minucie Emil Forsberg wykorzystał rzut karny i dał gościom prowadzenie.

W 33. minucie niemiecki zespół miał ponownie jedenastkę. Tym razem do bramki trafił Timo Werner i było 2:0 dla RB Lipsk.

Gospodarze zaczęli odrabiać straty po przerwie. W 50. minucie Houssem Aouar uderzył znakomicie z narożnika pola karnego.

Remis 2:2 i awans do 1/8 finału zapewnił OL Memphis Depay, który osiem minut przed końcem znakomicie odnalazł się w polu karnym gości.

Dzięki wygranej z Zenitem 3:0 (0:0), Benfica Lizbona zapewniła sobie grę w 1/16 finału Ligi Europy. Zespół z Portugalii prowadzenie objął tuż na początku drugiej połowy. W 47. minucie Pizzi dośrodkował w pole karne, a Franco Emanuel Cervi pewnym uderzeniem umieścił piłkę w pustej bramce.

W 58. minucie sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Z jedenastego metra golkipera rywali pokonał Pizzi. W 80. minucie wynik starcia na 3:0 ustalił Sardar Azmun, który niefortunnie wpakował futbolówkę do własnej siatki.

Zwycięzcą grupy G został RB Lipsk, który zgromadził na koncie 11 punktów. W fazie pucharowej Champions League zagra też Olympique Lyon, który dzięki wygranej ostatecznie zajął drugie miejsce w tabeli.

Benfica zapewniła sobie udział w Lidze Europy, z kolei z europejskimi pucharami w tym sezonie pożegnał się Zenit.