Liga Mistrzów: Borussia Dortmund zagra w fazie pucharowej

Borussia Dortmund wygrała przed własną publicznością ze Slavią Praga 2:1 (1:1) w meczu 6. kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park niemal całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Łukasz Piszczek. Polak osiem minut przed końcem zastąpił Belga Thorgana Hazarda.

Prowadzenie gospodarzom zapewnił z bliska po dziesięciu minutach gry Jadon Sancho. Anglikowi wyłożył idealnie piłkę w polu karnym Marco Reus.

Dwie minuty przed przerwą wyrównał Tomas Soucek, ale szesnaście minut po zmianie stron wyrównał uderzeniem z ostrego kąta Julian Brandt, któremu dogrywał Sancho.

„Die Schwarzgelben” po trzecim zwycięstwie w bieżącej edycji awansowali na drugą lokatę w tabeli i wywalczyli awans do fazy pucharowej. Wcześniej pierwsze miejsce zapewniła sobie FC Barcelona.

Mistrzowie Hiszpanii na zakończenie fazy grupowej wygrali w Mediolanie z Interem 2:1. „Nerazzurri” spadli na trzecią pozycję i będą kontynuować rywalizację na Starym Kontynencie w Lidze Europy. Ekipa ze stolicy Czech zamknęła natomiast klasyfikację bez wygranej w dorobku.