Liga Mistrzów: Czyste konto Szczęsnego, Juventus rozbił Bayer, Lokomotiw uległ Atletico

Juventus Turyn rozbił przed własną publicznością Bayer 04 Leverkusen 3:0 (1:0) w meczu drugiej kolejki grupy D rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Allianz Stadium całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny. Prowadzenie „Starej Damie” zapewnił po siedemnastu minutach gry Gonzalo Higuain, który zaskoczył golkipera rywali precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego. Siedemnaście minut po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem z kilku metrów Federico Bernardeschi. Okazały sukces przypieczętował jeszcze minutę przed końcem Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Pierwsze zwycięstwo w bieżącej edycji zanotowało również Atletico Madryt. „Rojiblancos” pokonali na wyjeździe Lokomotiw Moskwa 2:0 (0:0).

Na RZD Arena w podstawowym składzie gospodarzy wybiegli na murawę Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak.

„Parowozy”, które doznały pierwszej porażki, straciły gola trzy minuty po zmianie stron, kiedy to skutecznie dobił własne uderzenie z narożnika pola karnego Portugalczyk Joao Felix. Dziesięć minut później podwyższył Thomas Partey, który wykończył z bliska precyzyjne dogranie Diego Costy.

Na czele klasyfikacji w tej grupie są z czterema wywalczonymi punktami Juventus i Atletico. „Oczko” traci do faworyzowanego duetu Lokomotiw, a bez punktu pozostają „Aptekarze”.