Liga Mistrzów: Osiem goli w Londynie! Chelsea odrobiła straty i uratowała remis z Ajaksem

Chelsea Londyn zremisowała przed własną publicznością z Ajaksem Amsterdam 4:4 w szlagierowym meczu 4. kolejki grupy H rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Stamford Bridge wynik otworzył już w drugiej minucie Tammy Abraham, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Zaledwie trzy minuty później wyrównał z rzutu karnego Jorginho. Kwadrans później skutecznie przymierzył głową z kilku metrów Quincy Promes, a dziesięć minut przed przerwą podwyższył Kepa Arrizabalaga, który po rzucie wolnym Hakima Ziyecha, równie nieszczęśliwie do wcześniej Abraham, wpisał się także na listę strzelców po stronie gości.

Dziesięć minut po zmianie stron Donny van de Beek popisał się skutecznym płaskim uderzeniem w długi róg i było już 1:4. Osiem minut później Cesar Azpilicueta ofiarnym wślizgiem zdobył drugiego gola dla „The Blues”.

Podopieczni Franka Lamparda nie rezygnowali z walki i po kolejnych ośmiu minutach kontaktową bramkę strzelił Jorginho, wykorzystując drugą podyktowaną „jedenastkę”. Trzy minuty wcześniej po drugiej żółtej kartce boisko opuścił Daley Blind, a jego los szybko podzielił także Joel Veltman. Podwójne osłabienie odbiło się mocno na grze przyjezdnych i wkrótce do remisu doprowadził mocnym uderzeniem z woleja po rzucie rożnym Reece James.

Więcej bramek już jednak nie padło i obie drużyny po raz pierwszy w tej edycji podzieliły się punktami z rywalami. Mistrzowie Holandii zachowali w ten sposób pozycję lidera tabeli. „The Blues” natomiast są na drugiej lokacie. Taki sam dorobek punktowy ma również trzecia Valencia CF. „Nietoperze” rozbiły bowiem w rewanżu u siebie Lille OSC 4:1 i wicemistrzowie Francji pozostają wciąż z „oczkiem” na dnie klasyfikacji.

* * * * * *
Wyniki spotkań 4. kolejki grupy H

Chelsea Londyn – Ajax Amsterdam 4:4 (1:3)
Bramki: Jorginho 5-karny, 71-karny, Azpilicueta 63 James 74 – Abraham 2-samobójcza, Promes 20, Arrizabalaga 35-samobójcza, van de Beek 55.

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Zouma, Tomori, Alonso (46 James) – Kovacić (87 Batshuayi), Jorginho, Mount (60 Hudson-Odoi) – Pulisic, Abraham, Willian.

Ajax: Onana – Mazraoui, Veltman, Blind, Tagliafico – van de Beek, Ziyech (72 Alvarez), Lisandro Martinez – Neres (72. Schuurs), Tadić, Promes.

Sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy).
Czerwone kartki: Blind (68, Ajax), Veltman (69, Ajax).

– – – – – – –
Valencia CF – Lille OSC 4:1 (0:1)
Bramki: Parejo 66-karny, Soumare 82-samobójcza, Kondogbia 84, Ferran Torres 90+1 – Osimhen 25.

VCF: Cillessen – Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gaya – Lee Kang-in (54 Vallejo), Parejo, Kondogbia – Gomez, Rodrigo (90+3 Gameiro), Czeryszew (30 Torres).

LOSC: Maignan – Soumaoro (90 Bamba), Fonte, Gabriel – Celik, Andre (80 Araújo), Soumare, Bradarić – Remy, Osimhen, Yazici (74 Sanches).

Sędziował: Siergiej Karasiow (Rosja).