Liga Mistrzów: SSC Napoli wygrało w Salzburgu, Liverpool FC rozbił KRC Genk

Red Bull Salzburg przegrał u siebie z SSC Napoli 2:3 (1:1) w środowym meczu trzeciej kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Red Bull Arena w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Piotr Zieliński, który zaliczył całe zawody. Prowadzenie „Błękitnym” zapewnił efektownym uderzeniem w krótki róg pod poprzeczkę Dries Mertens. Belgowi świetnie zgrywał głową w polu karnym rywali Hiszpan Jose Callejon. Pięć minut przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Norweg Erling Braut Haland.

Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron Kevin Malcuit wypatrzył w polu karnym świetnie ustawionego Mertens i filigranowy Belg mocnym strzałem w krótki róg dał drużynie z Kampanii drugiego gola. Osiemnaście minut przed końcem skutecznie odpowiedział głową Haaland, ale zaledwie minutę później Lorenzo Insigne pogrążył gospodarzy po zagraniu najlepszego na murawie Mertensa.

W drugim meczu tej grupy broniący trofeum Liverpool FC pokonał na wyjeździe KRC Genk 4:1 (1:0). Na Luminus Arena „The Reds” objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry, kiedy to precyzjnie przymierzył z dystansu Alex Oxlade-Chamberlain. Reprezentant Anglii trzynaście minut po zmianie stron podwyższył kapitalnym technicznym strzałem zza linii pola karnego.

Miejscowych dobili jeszcze w końcówce Senegalczyk Sadio Mane i Egipcjanin Mohamed Salah. Rozmiary porażki zdołał tylko zmniejszyć rezerwowy Stephen Odey.

Na półmetku zmagań w tej grupie niepokonane SSC Napoli ma punkt przewagi nad podopiecznymi Juergena Kloppa. Trzecią lokatę zajmuje mistrz Austrii, a stawkę zamyka mistrz Belgii.