Liga Mistrzów: Wyjazdowe zwycięstwa Ajaksu i Chelsea

Valencia CF przegrała u siebie z Ajaksem Amsterdam 0:3 (0:2) w spotkaniu drugiej kolejki grupy H rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Estadio de Mestalla prowadzenie półfinalistom poprzedniej edycji zapewnił po ośmiu minutach gry kapitalnym uderzeniem z dystansu Marokańczyk Hakim Ziyech.

Dwadzieścia minut przed przerwą bliski wyrównania był Daniel Parejo, ale zmarnował podyktowany rzut karny. To zemściło się dziewięć minut później, kiedy to celnie przymierzył z kilku metrów Quincy Promes, któremu zagrywał Donny van de Beek. Pomocnik mistrzów Holandii, którzy odnieśli drugie zwycięstwo i samodzielnie prowadzą w tabeli, ustalił po zmianie stron wynik, płaskim strzałem w długi róg.

„Nietoperze” po tej porażce spadły na trzecie miejsce w klasyfikacji. Ekipę z Hiszpanii wyprzedziła Chelsea, pokonując na wyjeździe Lille OSC 2:1. Na Stade Pierre-Mauroy gole dla „The Blues” zdobyli Tammy Abraham i Brazylijczyk Willian, który rozstrzygnął losy konfrontacji dwanaście minut przed końcem. „Les Dogues”, którzy doznali drugiej porażki i zamykają stawkę, odpowiedzieli jedynie trafieniem Victora Osimhena.