Liga Mistrzów: Zenit pokonał Benfikę, RB Lipsk uległ OL

Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie Benfikę Lizbona 3:1 (1:0) w spotkaniu drugiej kolejki grupy G rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Gazprom Arena prowadzenie ekipie znad Newy do przerwy zapewnił Artiom Dziuba, wykorzystując sytuację sam na sam po błędzie defensywy rywali.

Dwadzieścia minut przed końcem Ruben Dias niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a osiem minut później podwyższył po efektownej szarży na połowie rywali Irańczyk Sardar Azmoun. Rozmiary porażki „Orłów” zdołał jedynie zmniejszyć pięć minut przed końcem rezerwowy Raul De Tomas.

W drugim spotkaniu tej grupy RB Lipsk uległ Olympique Lyon 0:2 (0:1). Na Red Bull Arena prowadzenie „Les Gones” do przerwy dał Holender Memphis Depay, który zaskoczył golkipera gospodarzy płaskim strzałem z pola karnego. Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył w sytuacji sam na sam Martin Terrier.

Siedmiokrotni mistrzowie Francji i aktualni mistrzowie Rosji po tych wygranych są na czele tabeli tej grupy z dorobkiem czterech punktów. „Oczko” traci zespół z Dolnej Saksonii, a stawę zamykają mistrzowie Portugalii.