Liga Mistrzów: Zwycięstwo Bayernu, gol Lewandowskiego

Bayern Monachium wygrał u siebie z Crveną Zvezdą Belgrad 3:0 w środowym meczu grupy B Ligi Mistrzów. Jednego z goli strzelił Robert Lewandowski.

Bawarczycy od początku mieli sporą przewagę, a goście ograniczali się do sporadycznych kontrataków. Wynik w 34. minucie otworzył strzałem głową Kingsley Coman. Idealnie przed bramkę z lewej strony dośrodkował mu Ivan Perisić.

Po przerwie bardzo dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Lewandowski. Polski napastnik przegrał jednak pojedynek z Milanem Borjanem, który dobrze wyszedł z bramki i zdołał odbić piłkę. Następnie „Lewy” nie trafił „nożycami” do niemal pustej bramki z kilku metrów. Pozycja jednak nie była łatwa, po tym, jak po lobie Perisicia futbolówka odbiła się od poprzeczki.

W 80. minucie Lewandowski dopiął swego. Wykorzystał błędy obrońców rywali i wślizgiem z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. To był jego 54. gol w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W doliczonym czasie gry sprytnie z rzutu wolnego za mur podciął piłkę Thiago Alcantara. Idealnie zachował się wprowadzony kilka chwil wcześniej Thomas Mueller i uderzeniem z powietrza ustalił wynik spotkania.

Podopieczni Niko Kovaca są liderem grupy. W następnej kolejce zagrają 1 października na wyjeździe z Tottenham Hospur, który zremisował w Pireusie z Olympiakosem 2:2. Crvena Zvezda zmierzy się natomiast u siebie z zespołem z Grecji.