Ligue 1: Pewne zwycięstwo Montpellier HSC

Piłkarze Montpellier HSC bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe GFC Ajaccio 4:0 (2:0). Spotkanie pomiędzy obiema ekipami odbyło się w ramach 23. kolejki francuskiej ekstraklasy.

Bramki dla gości strzelali odpowiednio Mustafa Yatabare, Jonas Martin, który na gola zamienił rzut karny oraz Bryan Dabo. 23-letni francuski pomocnik dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców podczas rywalizacji na Stade Ange Casanova.

Dzięki wygranej Montpellier HSC przerwało fatalną passę czterech kolejnych porażek w lidze i tym samym awansowało na siedemnaste miejsce w tabeli. Natomiast czerwono-niebiescy po dwudziestu trzech seriach gier plasują się jedną lokatę wyżej.

Warto zaznaczyć, iż dla ekipy z Korsyki jest to pierwsza porażka w Ligue 1 na własnym obiekcie od połowy września ubiegłego roku. Wówczas Le Bistro przegrali z AS Monaco FC 0:1 (0:1).