Ligue 1: Bordeaux wygrało z Angers

W zaległym meczu 17. kolejki Ligue 1 Angers SCO przegrało na własnym boisku z Girondins Bordeaux 1:2. Dla gości to szósta wygrana w sezonie, a dla gospodarzy koniec serii pięciu zremisowanych spotkań.

Oba zespoły w tym sezonie w lidze francuskiej należą do najczęściej remisujących. Długo zapowiadało się, że we wtorkowy wieczór również podzielą się punktami.

W 31. minucie prowadzenie objęli „Żyrondyści” po golu Samuela Kalu po dośrodkowaniu Maxime Poundje. Na trafienie Nigeryjczyka po godzinie gry mógł odpowiedzieć Jeff Reine-Adelaide, jednak nie wykorzystał rzutu karnego.

Zespół ze Stade Raymond-Kopa wyrównał w 64. minucie po golu Mateo Pavlovicia. Chorwat wpakował piłkę z bliska do siatki.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem, zwycięstwo gościom zapewnił Yann Karamoh. 20- letni napastnik w drugiej minucie doliczonego czasu gry uderzył sprzed pola karnego po indywidualnej akcji.

W tabeli Ligue 1 Girondins Bordeaux jest jedenaste, ma na koncie 25 punktów. Angers SCO zajmuje piętnastą lokatę z dorobkiem 20 punktów.