Ligue 1: Piąte zwycięstwo Olympique Lyon

Olympique Lyon odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie francuskiej Ligue 1. W sobotnim meczu 14. kolejki pokonał u siebie OGC Nice 2:0.

W 10. minucie wynik otworzył Jeff Reine-Adelaide. W 28. Na 2:0 trafił z rzutu karnego Moussa Dembele. Od 34. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Fernando Marcal.

W 78. minucie goście złapali kontakt za sprawą Kaspera Dolberga. Cztery minuty przed końcem siły na boisku się wyrównały, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Patrick Burner. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Po tym zwycięstwie podopieczni Rudiego Garcii zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 19 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z RC Strasbourg.

Natomiast zespół prowadzony przez Patricka Vieirę zgromadził 17 „oczek” i plasuje się na 14. pozycji. W kolejnym spotkaniu zmierzy się u siebie z Angers SCO.