Ligue 1: Remis PSG z AS Monaco, grał Glik

Paris Saint Germain zremisowało u siebie z AS Monaco 3:3 (3:2) w meczu 20. kolejki Ligue 1. W zespole gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.

Kibice na Parc des Princes już w pierwszej połowie zobaczyli pięć goli. Strzelanie rozpoczął w 3. minucie Neymar, który wykorzystał sytuację sam na sam.

W ciągu kolejnych dziesięciu minut to goście prowadzili 2:1. Wyrównał Gelson Martins trafiając z bliska do pustej bramki, a po chwili na listę strzelców wpisał się po płaskim uderzeniu Wissam Ben Yedder.

W 24. minucie odpowiedzieli gospodarze, którym pomógł Fode Ballo Toure, trafiając do własnej bramki.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla PSG odzyskał Neymar, zamieniając rzut karny na gola.

W drugiej połowie oba zespoły były mniej skuteczne. W 65. minucie na boisku pojawił się Islam Slimani, a siedem minut później Algierczyk ustalił rezultat na 3:3 po strzale z bliska.

W zespole gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Dla reprezentanta Polski był to siedemnasty występ w tym sezonie.

W tabeli Ligue 1 PSG po pierwszym remisie w tym sezonie jest liderem z dorobkiem 46 punktów.

AS Monaco z kolei zajmuje ósmą lokatę, ma na koncie 29 punktów.

* * * * * *
Paris Saint Germain – AS Monaco 3:3 (3:2)
Bramki: Neymar 3, 42-karny, Ballo Toure 24-samobójcza – Martins 7, Ben Yedder 13, Slimani 70.