Ligue 1: Szóste zwycięstwo AS Monaco, grał Glik

AS Monaco pokonało przed własną publicznością Olympique Lyon 2:0 (2:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki francuskiej ekstraklasy.

Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie. Najpierw w 18. minucie Gelson Martins dopadł do futbolówki zagranej przez Fode Ballo Toure i mocnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.

Niespełna dziesięć minut później prowadzenie zespołu z Księstwa powiększył Rony Lopes, który strzałem z pola karnego w kierunku prawego dolnego rogu nie dał szans na obronę Anthony’emu Lopesowi.

Całe spotkanie w barwach AS Monaco rozegrał Kamil Glik. Reprezentant Polski w 70. minucie został ukarany żółtą kartką i zanotował 23. ligowy występ w sezonie.

Drużyna Leonardo Jardima wygrała szóste spotkanie w trwających rozgrywkach, a na koncie 25 punktów i zajmuje 16. miejsce w tabeli. Gracze Bruno Genesio z dorobkiem 46 „oczek” plasuje się na 3. pozycji.