Ligue 1: Zwycięstwo AS Monaco w Pikardii, Glik na ławce

Amiens SC uległo u siebie AS Monaco 1:2 (1:0) w sobotnim meczu 24. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.

Na Stade de la Licorne całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Kamil Glik.

Prowadzenie gospodarzom zapewnił już po dziewięciu minutach gry Serhou Guirassy, który popisał się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów. Pięć minut przed końcem wyrównał mocnym strzałem z ostrego kąta Wissam Ben Yedder.

Losy konfrontacji rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry uderzeniem głową Islam Slimani. Algierczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Cesca Fabregasa.

„Jednorożce” z Pikardii po dwunastej porażce w sezonie nadal są przedostatnie w klasyfikacji. Ekipa z Księstwa natomiast po dziesiątym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansowała na piąte miejsce w tabeli.

* * * * * *
Wyniki sobotnich spotkań Ligue 1:

Olympique Marsylia – Toulouse FC 1:0 (0:0)
Bramka: Payet 51.

Dijon FCO – FC Nantes 3:3 (2:2)
Bramki: Mavididi 15, 90, Julio Tavares 24 – Simon 20, Alphonse 34-samobójcza, Girotto 90+2.

Stade Rennes – Stade Brest 0:0.

OGC Nice – Nimes Olympique 1:3 (1:1)
Bramki: Maurice 6 – Landre 43, Philippoteaux 54, Kone 90+1.
Czerwona kartka: Boudaoui (49, Nice).

FC Metz – Girondins Bordeaux 1:2 (1:0)
Bramki: Niane 2 – Basić 51, Oudin 84.
Czerwona kartka: Pajot (8, Metz).

Amiens SC – AS Monaco 1:1 (1:0)
Bramki: Guirassy 9 – Ben Yedder 85, Slimani 90+3.