LOTTO Ekstraklasa: Cracovia wygrała w Warszawie z Legią

Cracovia wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 2:0 w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze spotkanie kończyli w dziesiątkę.

Bohaterem spotkania został Javi Hernandez, który strzelił oba gole dla „Pasów”. Dzięki trafieniom Hiszpana Cracovia wygrała już szósty mecz z rzędu, a jest niepokonana od siedmiu kolejek.

Zwycięstwo gości mogło być bardziej okazałe, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Airam Cabrera, który trafił w słupek. Kilka minut później podopieczni Ricardo Sa Pinto grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Wiliama Remy’ego.

Dla krakowian to pierwsze zwycięstwo nad „Wojskowymi” od 2005 roku. Porażka oznacza dla Legii koniec serii sześciu meczów bez porażki w lidze.

W 70. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu zadymienia po odpaleniu rac na trybunach. W konsekwencji sędzia Piotr Lasyk doliczył do podstawowego czasu gry 13 minut.

W tabeli LOTTO Ekstraklasy stołeczny zespół jest wiceliderem, ma 42 punkty na koncie. „Pasy” są na ósmej pozycji z dorobkiem 33 punktów.

* * * * * *
Tak padły bramki:
0:1 Javi Herandez 38′
Mateusz Wdowiak zagrał piłkę sprzed linii końcowej boiska na jedenasty metr, gdzie nadbiegający Javi Hernandez uderzył skutecznie bez przyjęcia.

0:2 Javi Herandez 42′
Kolejna szybka akcja Cracovii. Ponownie lewą stroną, tyle że tym razem dośrodkowywał Michal Siplak, a Hernadez uprzedził defensorów Legii i zdobył bramkę strzałem z pierwszej piłki.

* * * * * * *
Piłkarz meczu: Javi Hernandez (Cracovia)
Pomocnik „Pasów” był skuteczny w polu karny gospodarzy. Dwukrotnie znakomicie poradził sobie z obrońcami Legii. Hiszpan ma w tym sezonie już siedem trafień.

* * * * * * *
Legia Warszawa – Cracovia 0:2 (0:2)
Bramki: Javi 38, 42.

Karny nietrafiony: Cabrera (Cracovia) w 65. minucie.

Żółte kartki: Majecki, Hlousek, Remy, Vesović – Cabrera, Helik, Piszczek, Hanca.

Czerwona kartka: Remy (74, Legia).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Legia Warszawa: Majecki – Hlousek, Jędrzejczyk, Remy, Vesović – Martins, Cafu – Nagy (78. Medeiros), Szymański, Agra (46. Carlitos) – Kulenović (66. Niezgoda).

Cracovia: Pesković – Siplak, Dytiatjew, Helik, Rapa – Gol – Wdowiak (90. Dimun), Dąbrowski (90+8. Cecarić), Hernandez, Hanca – Cabrera (90+4 Piszczek).