Martin Sevela: Dotrzeć jak najdalej

sports news

Już dziś pierwsza drużyna KGHM Zagłębia Lubin rozpocznie rywalizację w Totolotek Pucharze Polski. Rywalem „Miedziowych” będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Co było najtrudniejsze podczas przygotowań do nowego sezonu?

– Trudno jest wskazać jedną najtrudniejszą rzecz. Wszystko wykonaliśmy według naszego planu. Cieszymy się, że już w czwartek gramy pierwszy mecz nowego sezonu, który będzie dla nas bardzo ważny. Puchar Polski jest najkrótszą drogą umożliwiającą grę w europejskich pucharach, dlatego jesteśmy odpowiednio przygotowani już na najbliższe spotkanie.

Według wielu osób zbliżający się sezon PKO Ekstraklasy będzie określany mianem przejściowego z uwagi na fakt, iż spadnie tylko jeden zespół. Czy zamierza Trener postawić w większym stopniu na młodych zawodników lub sprawdzić nieco inne ustawienie i taktykę?

– Najważniejsze dla nas są wyniki. Chcemy dobrze prezentować się na boisku i wygrywać, tak aby nasi kibice byli zadowoleni. Zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu z Akademii zaprezentowali wysoki poziom. Mają za sobą debiuty w PKO Ekstraklasie i ciężko trenują, by otrzymać kolejną szansę. W każdym meczu będą grali najlepsi zawodnicy. Dla mnie nie ma znaczenia w jakim wieku jest piłkarz. Jeżeli ma 18 lat i jest w wysokiej formie, to z pewnością otrzyma swoją szansę.

Czy według Trenera pomysł z pięcioma zmianami to dobre rozwiązanie?

– Myślę, że tak. Jest to szansa dla większej ilości zawodników, aby zyskać kolejne minuty na boisku i dobrze się zaprezentować. Zastanawiam się tylko, czy pięć zmian przeprowadzonych w obu zespołach w trakcie jednej połowy, nie wpłynie negatywnie na tempo gry. Uważam jednak, że jest to dobry pomysł, ponieważ większa ilość zawodników może otrzymać swoją szansę.

Jak oceni Trener sparing z Pogonią Szczecin rozgrywany w trakcie obozu?

– Po meczu zrobiliśmy wnikliwą analizę i przekazaliśmy zespołowi jaki element gry wypadł dobrze, a nad czym musimy jeszcze popracować. Z pewnością brakowało nam odpowiedniej finalizacji ataków w polu karnym rywala, ale całościowo dobrze oceniam naszą grę. Każdy z zawodników dostał swoją szansę. Przygotowania w tym roku są nieco krótsze, dlatego nie mieliśmy czasu na rozegranie większej ilości sparingów.

W jakiej dyspozycji są nowi zawodnicy KGHM Zagłębia?

– Jakub Żubrowski to jeden z bardziej doświadczonych zawodników. Jest skuteczny w odbiorze i cały czas aktywnie porusza się w środku pola. Chcemy, aby nie otrzymywał tak dużej liczby żółtych kartek, jak w poprzednim sezonie. Drugim piłkarzem jest Jakub Wójciki, który także ma na swoim koncie już wiele rozegranych spotkań. Najważniejsze, aby był zdrowy i unikał kontuzji. Jakub jest aktywny w ofensywie, ale przyszedł do naszego klubu jako obrońca, więc chcemy, żeby dał nam dużo w defensywie. Mateusz Bartolewski jest graczem z bardzo dużym potencjałem na przyszłość. Posiada świetne przygotowanie fizyczne, dlatego stwarza dobrą konkurencję na lewą stronę obrony.

Czym może nam zagrozić dzisiejszy, pucharowy rywal?

– Dla rywali ten mecz będzie bardzo ważny. Na pewno będą mocno zmotywowani. Dla klubów z niższych lig, możliwość zmierzenia się z zespołem ekstraklasowym wzbudza wiele emocji. Kluczowe będzie nasze przygotowanie oraz nastawienie. Pogoda, sędzia oraz boisko dla obu drużyn będą takie same, dlatego musimy pokazać pełen profesjonalizm. Zorganizowaliśmy krótkie spotkanie z drużyną, na którym pokazaliśmy zawodnikom, jak krótka jest droga do finału w Pucharze Polski. Tylko pięć spotkań dzieli nas od rozegrania meczu finałowego na Stadionie Narodowym, dlatego jest to dla nas dużą motywacją.

Jaki jest cel zespołu odnośnie tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski?

– Mamy ambicje, aby dotrzeć jak najdalej. W trakcie rozgrywek pucharowych istnieje możliwość trafienia na zespół, który nie gra w Ekstraklasie, co z pozoru powinno stworzyć łatwiejszą drogę do finału. W lidze musimy rozegrać 30 spotkań i w każdym walczyć o pełną pulę, natomiast zmagania pucharowe są o wiele krótsze. W każdym meczu chcemy wygrywać i wykonać dobrą pracę na boisku.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.