Mauricio Pochettino: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Tottenham Hotspur wygrał w niedzielę swój pierwszy mecz w bieżącym sezonie ligowym. Zdaniem szkoleniowca Kogutów, Mauricio Pochettino jego drużyna w pełni zasłużyła na zwycięstwo na Stadium of Light.

Decydującego o losach spotkania gola strzelił w starciu z Sunderlandem Ryan Mason, który w 82. minucie rywalizacji umieścił piłkę w siatce Costela Pantilimona. Warto zaznaczyć, iż w tej sytuacji 24-latek nabawił się kontuzji i na noszach opuścił boisko.

– Jest to pierwsze nasze zwycięstwo w tym sezonie. Czekaliśmy na nie aż pięć meczów, tak więc teraz może być tylko znacznie lepiej – powiedział Mauricio Pochettino, cytowany przez oficjalną stronę internetową Premier League.

– Po pierwszej połowie szanse na zwycięstwo oscylowały w granicach 50 na 50, ale po przerwie nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu udało nam się zainkasować trzy punkty – kontynuował.

– Tempo gry było bardzo dobre, graliśmy na wysokim poziomie od samego początku. To był dla nas ciężki mecz, ale wydaje mi się, że w ostatecznym rozrachunku zasłużyliśmy na zwycięstwo – dodał były opiekun Southampton.

Przed Tottenhamem teraz kilka chwil odpoczynku. Kolejne spotkanie o stawkę Koguty rozegrają w najbliższy czwartek. Wówczas w ramach fazy grupowej Ligi Europy zmierzą się na White Hart Lane z Qarabagem.

Podcast #kasujemy

Reklama