Mecze towarzyskie: Bułgaria lepsza od Portugalii

Reprezentacja Portugalii przegrała przed własną publicznością z Bułgarią 0:1 (0:1) w piątkowym meczu towarzyskim rozegranym w miejscowości Leiria.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marcelinho. 31-latek wpisał się na listę strzelców w 19. minucie rywalizacji. Asystę przy tym trafieniu zanotował Iwelin Popow.

Wynik tego starcia mógł być bardziej korzystny dla gospodarzy, ale w 67. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Władisław Stojanow.

Warto odnotować, że w reprezentacji Bułgarii wystąpił Michaił Aleksandrow. Skrzydłowy Legii Warszawa zagrał w podstawowym składzie, a w 65. minucie zastąpił go Simeon Sławczew.

Portugalia jest jednym z uczestników tegorocznych mistrzostw Europy. Podczas turnieju rozgrywanego we Francji podopieczni Fernando Santosa zagrają w grupie F, a ich przeciwnikami będzie Islandia, Austria oraz Węgry.