Mecze towarzyskie: Minimalna porażka Wisły Kraków

Wisła Kraków przegrała w meczu towarzyskim ze słowackim FC VSS Kosice 0:1 (0:0). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Frantisek Pavuk.

21-letni Słowak na listę strzelców wpisał się w 63. minucie. Wychowanek żółto-niebieskich wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem głową z pięciu metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza krakowskiego zespołu, Michała Buchalika.

W drużynie prowadzonej przez Kazimierza Moskala swoje nieoficjalne debiuty zaliczyli Tomasz Cywka, który rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut, oraz były gracz Olimpii Grudziądz, Denis Popović.

Kolejny mecz kontrolny Wisła Kraków rozegra 4 lipca. Rywalem Białej Gwiazdy będzie beniaminek pierwszej ligi, Zagłębie Sosnowiec.

******
FC VSS Kosice – Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Pavuk 62

FC VSS Kosice: Martin Polacek (70. Matus Ruzinsky) – Mikulas Toth, Tomas Huk, Frantisek Pavuk (70. Dalibor Takac), Lazar Dordević (60. Tomas Kubik) – Nermin Haskić (70. zawodnik nieznany), Peter Singlar (60. Frantisek Vancak), Milan Dimun, Martin Bukata (70. Robert Jano), Kamil Karas (60. Michal Horodnik) – Boris Gall (70. Mojmir Trebunak).

Wisła Kraków: Michał Buchalik (76. Mateusz Zając) – Łukasz Burliga (60. Denis Popović), Arkadiusz Głowacki (78. Szymon Witek), Michał Czekaj (60. Richard Guzmics), Maciej Sadlok – Boban Jović, Alan Uryga, Tomasz Cywka, Rafał Boguski (46. Paweł Brożek), Tomasz Zając (60. Kamil Kuczak) – Maciej Jankowski (76. Jakub Mordec).