Mecze towarzyskie: Wysoka porażka Piasta Gliwice

Piast Gliwice przegrał w meczu towarzyskim z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy Sigmą Ołomuniec 1:4 (1:4). Honorową bramkę dla ekstraklasowego zespołu zdobył Josip Barisić.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Rezultat rywalizacji otworzył już w 6. minucie Jan Navratil. 25-letni Czech wykorzystał niefrasobliwość obrońców i z najbliższej odległości pokonał bezradnego w tej sytuacji Jakuba Szmatułę.

Stracona bramka nie podziałała na gliwiczan motywująco, bowiem w dalszym ciągu stroną dominującą byli gospodarze, którzy swoją przewagę potwierdzali kolejnymi trafieniami. W efekcie golkiper Piasta musiał jeszcze trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisywali się odpowiednio Jakub Plsek oraz dwukrotnie Petr Sevcik.

Honor polskiemu klubowi uratował niedawno pozyskany z Zawiszy Bydgoszcz Josip Barisić. Ponadto warto zaznaczyć, iż w ekipie prowadzonej przez Radoslava Latala testowani byli Arkadiusz Jędrycha ze Znicza Pruszków, Szymon Matuszka z Dolcanu Ząbki oraz Macieja Liśkiewicza z Błękitnych Stargard Szczeciński.