Mecze towarzyskie: Przekonujące zwycięstwo AFC Bournemouth

Beniaminek Barclays Premier League, AFC Bournemouth pokonał na Huish Park w meczu kontrolnym czwartoligowy Yeovil Town 3:0 (1:0). Pełne dziewięćdziesiąt minut w barwach The Cherries rozegrał Artur Boruc.

Głównym architektem przekonującego zwycięstwa był 25-letni angielski skrzydłowy Junior Stanislas, który najpierw w 17. minucie wyprowadził na prowadzenie swoją ekipę, a tuż po zmianie stron podwyższył rezultat rywalizacji.

Trzecią bramkę dla podopiecznych Eddiego Howe’a zdobył pozyskany tego lata na zasadzie wolnego transferu Joshua King tuż po upływie godziny gry. Warto także zaznaczyć, iż w zespole The Glovers wystąpił inny polski bramkarz, Artur Krysiak.

Kampanię ligową 2015/2016 AFC Bournemouth rozpocznie na własnym stadionie meczem z Aston Villą. Następnie zmierzy się na Anfield z marzącym o powrocie do pierwszej czwórki Liverpoolem oraz West Hamem United.